7 نوامبر 2019

مواردی که باعث آسیب زدن به روبیک می شود

سلام دوستان

همان طور که می دانید مکعب های روبیک مثل دیگر وسایل که در اطرافمان قرار دارد ، در خطر است.

شاید در ذهن خود بپرسید چه چیزی سلامت روبیک ها را مورد تهدید قرار داده.

من در ویدیو این مقاله مواردی را گوشزد کردم ولی در اینجا خیلی کلی تر به این مبحث می پردازیم.

من مواردی که باعث آسیب به روبیک ها می شود را به 6 مورد دسته بندی کردم.

اما شاید شما پس از خواندن این مقاله مواردی به ذهنتان خطور کند که من آنها  را فراموش کردم.

از شما می خواهم آن موارد را در قسمت نظرات به من بگویید.

خوب دوستان بنده ابتدا شش مورد را نام میبرم و سپس هر مورد را توضیح می دهم.

1.ناخن بلند

2.گرد و غبار

3.پاپ کردن قطعات روبیک بدون شل کردن پیچ های تنظیم روبیک

4.ضربه ها

5.قرار دادن روبیک در مکان های نامناسب

6.درست رفتار کردن با روبیک

اولین مورد ناخن بلند است که یکی از بدترین و بارزترین خطر هایی است که روبیک ما را تهدید می کند.

خوب بهتر یبشتر توضیح بدم ، زمانی که ناخن های شما بلند باشد زمانی که روبیک را در دستانتان می گیرید و آن را به حرکت در می آورید.

بسته به میزان بلندی ناخن سطح تماس پوست با سطح روبیک کم یا زیاد خواهد بود ، حالا ما این موضوع را در هر صورت بررسی می کنیم.

اگر ناخن شما بلند باشد سطح تماس پوست سر انگشتانتان با ناخن های بلند پوشیده می شود و زمانی که شما در حال حل کردن روبیک هستید ، ناخن هایتان بر روی سطح روبیک و استیکرهای آن خراشیده می شود و باعث می شود که هم کنترلتان بر روی حرکات روبیک کم شود و هم استیکرهای روبیک را خراش دهید و این خراش ها به مرور زمان باعث کنده شدن استیکرها می شود.

ولی اگر ناخن هایتان کوتاه باشد تسلط شما بر روی روبیک بالا می رود و این تسلط باعث می شود که حرکات را اصولی تر انجام دهید و زمان حل شما پایین بیاید ، یکی دیگر از نعمت های کوتاهی ناخن هم این است که شما با خیال راحت به روبیک ضربه می زنید و نگران این نیستید که ناخن هایتان استیکر ها را خراش دهد و استیکر های روبیک شما زشت شود.

مورد بعدی گرد و غبار هست.

شما باید روبیک ها را در جایی که گرد و غبار و آلودگی وجود دارد ، قرار ندهید.

این مورد هم برای بهداشت و سلامت شما هست و هم سلامت روبیک ، چون اگر شما روبیک را بر روی یک سطح گرد و غبار دار قرار دهید این آلودگی ها به سطح روبیک چسبیده و به داخل روبیک نفوذ می کند و چون ما برای روان  بودن روبیک از لوب استفاده می کنیم.

آلودگی ها به قطعات داخلی روبیک رفته و به سطح آن ها می چسبد و همین عامل باعث می شود که در لایه های درونی روبیک جرم های زیادی بشیند و روبیک روان حرکت نکند حتی اگر به آن لوب بزنیم تاثیری ندارد ، زیرا لوب با آلودگی ها مخلوط شده و یک ماده چسبنده را شکل می دهد که باعث کندی روبیک می شود.

دوست عزیز اگر موردی که در بالا تذکر دادم برای شما اتفاق افتاده باید روبیک خود را سرویس کنید.

خوب می ریم سراغ مرگبار ترین مورد ، .پاپ کردن قطعات روبیک بدون شل کردن پیچ های تنظیم روبیک.

این مورد را هرگز هرگز انجام ندهید ، زیرا اگر شما قطعات روبیک را مانند کورنر یا ایج ها پاپ کردید به طوری که پیچ های روبیک را شل نکرده و آن ها را به زور در بیاورید اگر همون موقع نشکنه بهتون قول می دهم که بعد از چند بار بالاخره می شکند.

من این کار را با روبیک واک 3 انجام دادم ، داشتم کورنر را برای یکی از دوستانم می چرخوندم که ناگهان کورنر روبیک را در دست خود مشاهده کردم ،  مطمن هستم که شما هم حس من را در آن لحضه درک می کنید.

ولی نگران نباشید من زمانی که از مدرسه به خانه آمدم با یک حرکت حرفه ای آن را درست کردم و حالا نزدیک به یک سال است که من از این روبیک استفاده می کنم و کورنر هیچ مشکلی در حرکت های روبیک ایجاد نمی کند.

مورد چهارم هم ضربه هست ، شما نباید روبیک را از ارتفاع رها کنید ، چون باعث می شود که روبیک آسیب ببیند و یا از هم متلاشی شود.

دوستان شما نباید روبیکتان را در مکان های نامناسب قرار دهید ، مثلا شما نباید آن را در کیفتان در جایی که وسایل تیز یا وسایلی که بتوانند بر روی روبیک خراش بیندازند بگذارید.

اگر می خواهید آن را در داخل کیفتان بگذارید ، برای محافظت از یک باکس نگهدارنده استفاده کنید یا آن را در یک قسمت جداگانه از کیف به دور از وسایل شخصی قرار دهید.

مورد آخر هم که درست رفتار کردن با روبیک هست ، من برای این مورد یک مثالی که در بین کیوبر ها بسیار رایج است را مثال زدم.

معمولا کیوبر ها زمانی که فوق العاده عصبانی می شوند یکی از روبیک های ارزان قیمتشان را بر می دارند و آن را با ضربات محکمی به حرکت در می آوردند ، من به شخصه همین طور هستم ولی دوستان بیایید به جایی اینکه همه عصبانتتان را بر سر روبیک بد بخت پیاده کنید ، روبیک را به آرامی رها کنید و یک نفس عمیق کشیده و یک لیوان آب بنوشید.

دوستان خیلی ممنون که این مقاله را تا پایان خواندید ، حتما نظرتون را به من بگید و این مقاله را با دوستانتون به اشتراک بگذارید.

 

 

اسپید کیوبر

سلام من محمد مهدی میرلوحی هستم موسس وبسایت اسپید کیوبر هدف از راه اندازی این وبسایت جمع آوری تمام روش ها و متد های مختلف حل روبیک برای رده های سنی مختلف است

نظرات